Kırgın değilim,  çalışmaya devam
Devrim Kök: Evcilmen'e yakışmaz
Öner’den müjde Kök’ten destek
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CHP’de 2. istifa

CHP’de 2. istifa
Konyaaltı Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyelerinden ikincisi de istifa etti. Daha önce istifa eden Remzi Sadi, Ak Parti’ye geçmişti. Noter aracılığıyla istifasını gönderen CHP’li Meclis Üyesi Hakan Şahinoğlu ise bağımsız görev yapacak.
18.12.2012 / 17:48

 

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sağ kolu olarak ilk sıradan meclis üyesi seçilen Remzi Sadi, büyükşehir ile aralarında uyumsuzluk olduğu gerekçesiyle CHP’den istifa etmişti. Remzi Sadi’nin istifasıyla CHP’li meclis üyesi sayısı 20’ye düşerken, ikinci şok istifa da Hakan Şahinoğlu’ndan geldi ve Konyaaltı Belediyesi’ndeki CHP’li Meclis Üyesi sayısı 19’a düştü. CHP’li meclis üyelerinden 4 kişinin daha istifa edeceği öne sürülüyor.

CHP’den meclis üyesi Hakan Şahinoğlu, noter aracılığıyla Konyaaltı CHP İlçe Teşkilatı’na gönderdiği partiden istifa dilekçesinde, “Gördüğüm lüzum üzerine CHP’den istifa ediyorum” dedi. Şahinoğlu, uzun süredir Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile sorun yaşadığını, bu durumun doğurduğu sıkıntıya katlanamadığı için istifasını verdiğini ve meclis üyeliğine bağımsız olarak devam edeceğini bildirdi.

CHP İl Başkanı Devrim Kök, istifa edeceğini daha önceden duyduğunu, 5 CHP’li Meclis Üyesinin istifa edeceğinin speküle edildiğini ancak, tahmin etmediğini belirterek, “Yol arkadaşlığı böyle zamanda belli oluyor. Bundan sonraki seçimlerde partimizi yarı yolda bırakmayacak üyeleri aday göstermeye özen göstereceğiz” dedi. 


   
Bu haber toplam 1112 defa okundu.
Sizde Yorum Yazın


YORUMLAR(0)
YAZARLAR
Antalya Muratpaşa Belediyesi
Turizm
Kulis
Dünya
Magazin
Asayiş