Kırgın değilim,  çalışmaya devam
Devrim Kök: Evcilmen'e yakışmaz
Öner’den müjde Kök’ten destek
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CHP’nin adayı Hoca!

CHP’nin adayı Hoca!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Batı Antalya' programında gittiği her ilçede Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı anlattı. Korkuteli'de Akaydın'ın yeniden adaylığı konusunda “Şimdi o bütün Antalya'ya belediye başkanı olarak şifa dağıtacak" sözleriyle çok açık mesaj veren CHP Lideri Kılıçdaroğulu, Erzincanlılar gecesinde ise Akaydın için oy istedi. Başkan Akaydın ise 'Adaylığı garantiledi' yorumlarına temkinli yaklaştı, “Siyaset bu" dedi.
25.02.2013 / 17:57

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2 gün devam eden ve 8 ilçeyi kapsayan 'Batı Antalya' çıkarmasının sürprizi, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın oldu. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, gezdiği bütün ilçelerde Başkan Akaydın'ın yeniden Büyükşehir Belediyesi'ne adaylığı konusunda net ifadeler kullandı.

AKAYDIN İÇİN PROGRAM DEĞİŞTİ

 

CHP Lideri'nden ilk sürpriz, programda olmamasına rağmen Antalya Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal'a bir soruşturma kapsamında 4 saati aşkın ifade veren Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın'ı ziyaret oldu. Kemal Kılıçdaroğlu'na Başkan Akaydın'la havalimanında birada olmak yetmedi, belediye başkanına “Geçmiş olsun" demek için makamında ziyaret etti.

HER İLÇEDE AKAYDIN'I ANLATTI

Bu ziyaretin ardından CHP Genel Başkanı Kılıdaroğlu'dan Mustafa Akaydın'ın adaylığıyla ilk mesaj Kumluca'da geldi. Parti otobüsü üzerinden konuştuğu hiçbir yerde Başkan Akaydın'ı yanından ayırmayan Kılıçdaroğlu, “Başkanınız burada, ne sorununuz varsa ona bildirin. Bugüne kadar çalıştı, bundan sonra da başkanınız olarak çalışmaya devam edecek" dedi. Bu yaklaşım Finike, Demre, Kaş ve Elmalı'da da devam etti.

KORKUTELİ KONUŞMASI FARKLIYDI

CHP Genel Başkanı'ndan Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adaylığıyla ilgili en net ifadeler, Korkuteli'de çıktı. Kılıçdaroğlu, Başkan Akaydın hakkında şunları söyledi: “Hocamız, Mustafa Akaydın. O üniversitede binlerce çocuk yetiştirdi. Onları eğitti. Türkiye'nin her tarafına gönderdi. Onun yetiştirdiği on binlerce doktor şu an Anadolu'nun her tarafında bizim çocuklarımıza, insanlarımıza bakıyor ve şifa dağıtıyor. Şimdi o bütün Antalya'ya belediye başkanı olarak şifa dağıtacak. Sizin hizmetinizde olacak, size hizmet edecek. Bütün baskılara rağmen adam gibi duracak, size hesap verecek."

AÇIK AÇIK OY İSTEDİ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Antalya'dan ayrılmadan önce ziyaret ettiği Erzincan Fıratboyu Kültür ve Dayanışma Derneği'nin gecesinde, Erzincanlılardan Akaydın için oy istedi. Kılıçdaroğlu, “Büyükşehir Belediye Başkanımıza sahip çıkmanızı istiyorum. Sahip çıkın derken sadece gelip oy vermek yetmez. Komşularınızı yakınlarınızı, akrabalarınızı ikna edeceksiniz. Antalya Türkiye'nin çağdaş yüzüdür. Çağdaş bir kenttir. Antalya gibi çağdaş ve uygar bir kenti yarattık ve bunu sürdüreceğiz, devam ettireceğiz. O nedenle belediye başkanımızın size, oylarınıza ihtiyacı var. Ona destek olun" diye konuştu.

EKİP LİDERİ GİBİ KONUŞTU

Başkan Akaydın ise 2 günlük gezinin son durağı Konyaaltı'nda, yeni belediye hizmet binasının açılışında yaptığı konuşmada 'Ekip başı' tavrı sergiledi. Önce kendisine konuşma fırsatı tanıdığı için Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e teşekkür eden Başkan Akaydın, "Kendimize ekip olarak güveniyoruz. Ama bu güveni öncelikle Antalya halkından ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'ndan alıyoruz" dedi.

AKAYDIN TEMKİNLİ

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Antalya'dan ayrıldıktan sonra gazetecilerle Antalya Havalimanı'nda geziyi değerlendiren Başkan Akaydın, 'Adaylığı garantiledi' yorumlarına temkinli yaklaştı. “Siyaset bu, ne olacağı belli olmaz" diyen Başkan Akaydın, Genel Başkanının Antalya'daki tüm CHP'li Belediye Başkanlarına destek verdiğini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın'ın oldukça neşeli olduğu da dikkatlerden kaçmadı.

BÖCEK ÇALIŞMAYA BAŞLADI

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Batı Antalya' gezisinin bir diğer kazananı da Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek oldu. Başkan Böcek, yeni belediye hizmet binasının açılışını şova dönüştürdü. Kıraç konseriyle devam eden açılışta, önemli bir kalabalık toplayan Muhittin Böcek, açılışla birlikte yerel seçim çalışmalarına başladığının da mesajını net olarak verdi. Başkan Böcek, Kılıçdaroğlu'yla dijital yerel seçim geri sayım cihazını açtı. Cihazın üzerindeki örtü kaldırıldığında yerel seçimlere 399 gün 12 saat vardı.

DOĞU ARTIYI ALDI

CHP'de Doğu Antalya'nın belediye başkanları Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç tüm programı takip ederek hanelerine artı yazdırmayı başaran diğer isimler oldu. CHP'nin Batı Antalya gezisinde rakip partilerden iki belediye başkanı CHP heyetine yoğun ilgi gösterdi. Demre'de Demokrat Partili Belediye Başkanı Süleyman Topçu, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu karşılamakla kalmadı, onunla birlikte CHP'nin parti otobüsü üzerine çıktı, ilçe halkını selamladı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Başkan Topçu'nun bu jestine kendisini makamda ziyaret ederek karşılık verdi. Elmalı'da ise ilçe girişine asılı 'Hoşgeldin' yazılı pankartla karşılanan Kılıçdaroğlu'na, Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Altıntaş parti otobüsünün üzerine çıkakak eşlik etti. Kılıçdaroğlu'nun konuşması boyunca otobüsün üzerinde kalan Başkan Altıntaş, CHP Lideri'ne ilçeyi anlatan bir tablo hediye etti.

 

Haberin yorumu Ahmet Dökdök'ün köşesinde

Haberin yorumu Şükran Akkaya köşesinde


   
Bu haber toplam 1550 defa okundu.
Sizde Yorum Yazın


YORUMLAR(5)
halil bolatan: 
"dogruyu savunurum"
be adını sahte olarak yazan ben birdefa ifadem alındı ikinciyi admıssın kafadan benmle problemin varsa adresim tlf num heryerde var eşler bu işlere katılmaz sahte kabadayı başkan böcekide her yerde savunurum ben 1973 den bari chp liyim ve gurur duyuyorum benimle bir kuyruk acın varsa sana beni ara yardımcı olayım sahte kabadayı
08.04.2013 / 22:36
halil bolatan: 
"sahte kabadayı"
benim ifadem defalarca degil bir defa ifadem alınmıştır defalarca deyip sahte kabadayılık yapma hem böyle işlere hanımlar katılmaz bir kuyruk acın varsa beni bulabilirsin ben 1973 den bari chp liyim ve gururda duyuyorum akıllı ol başkan böcekide savunurum dogru adamlar her yerde savunulur
08.04.2013 / 22:32

"Bolatan'ın Konyaaltı'nda işi var galiba!"
Geçtiğimiz günlerde Tefecilikten ifadesi alınan CHP'li İl Genel Meclis Üyesi Gülay Bolatan'ın daha önce defalarca ifadesi alınan kocası Halil Bolatan, Muhittin Böcek'e övgüler düzmüş, Böcek iyi olmasına iyidir de, Bolatan'ın hesabı nedir acaba?
01.03.2013 / 18:12
halil bolatan: 
"bravo başkana"
konyaaltı belediye başkanımıza gitti gidiyor diyenler utansın adam gibi adam olarak cevap verdi ve genel başkanımıza yakışır bir şekilde hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi muhittin başkan aday olursa chp gider dsp den belediye başkan adayı olurum diyen chp li bir belediye bşk aday adayı sana şimdiden g ü l e g ü l e sen şimdiden git dsp de yer bulursun o kendini bilir konyaaltının adayı muhittin böcektir ve hizmetlerinede devam edecektir
26.02.2013 / 20:23

"akaydın ve chp"
akaydın aday gösterilirse chp ye oy yok.
26.02.2013 / 17:50
YAZARLAR
Antalya Aksu Belediyesi
Sağlık
Piyano-Festivali-2010
Kültür-Sanat
Antalya Büyükşehir Belediyesi
Antalya Konyaaltı Belediyesi