Kırgın değilim,  çalışmaya devam
Devrim Kök: Evcilmen'e yakışmaz
Öner’den müjde Kök’ten destek
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

‘Aday değilim ama hazırım!’

‘Aday değilim ama hazırım!’
Yerel seçim takvimi yaklaşırken, CHP’den Bütünşehir adaylığına hazırlandığı iddia edilen CHP’li eski Büyükşehir Başkanı Bekir Kumbul, “Aday değilim ama aday olmam istenir ise hazırım” dedi.
06.05.2013 / 15:43

CHP eski Antalya Milletvekili, eski Büyükşehir Başkanı ve SSK eski Başhekimi Bekir Kumbul, adaylık iddialarıyla ilgili sorularımızı açık yüreklilikle yanıtladı. Kumbul, kendi döneminde henüz adaylığı konusunda karar vermeden bazı isimlerin ortaya çıkıp aday olmasının hatırlatılması üzerine, “Ben Mustafa Akaydın varken aday olmuyorum. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, her ne kadar Antalya ziyaretinde Akaydın’a ay istemişse de partimizin açıklamalarına göre adaylık belirlemesi anketler, parti tabanımız ve parti yönetimimiz tarafından yapılacaktır. Ben aday gibi çalışmıyorum. Akaydın’ın elbette hakkıdır. Ama ya anketlerden Akaydın çıkmaz ise. Ya parti tabanı hayır der ise. İşte ben buna hazırım. Anketler için hazırlanıyorum. Ama adayım demiyorum. Aday arayışına geçilmesi halinde hazırım diyorum” dedi.

Adaylar

Bekir Kumbul, soru cevaplı konuşmada şu konulara değindi: CHP’den Mustafa Akaydın, Süleyman Evcilmen, Muhittin Böcek isimleri geçiyor. Eğer sadece Akaydın olacaksa çıkılmaz. Eğer Akaydın yapılmayacak ise, bu yarışta ben de varım. Şartım da kesinlikle Akaydın’ın gönlünün alınmasıdır. Akaydın’ın gönlü alınmadan bu iş olmaz. CHP’nin parçalanmaya asla ve asla tahammülü yoktur. Böcek, Evcilmen bizde varız diyorlarsa, yarışta ben de olacağım. Adım bunun için kamuoyuna yansıyor. Anketlerde benim de adım çıkacaktır.

Akaydın yetmez

Antalya eskisi gibi değil. Eğer seçim sadece merkezde olsa ben aday çıkmam, böyle söylemlere izin vermem. Ama Antalya Bütünşehir oldu. Kaş’tan Gazipaşa’ya herkes oy kullanacak. Bu noktada Akaydın ismi yeterli gelmeyebilir. Son genel seçimlerde Ak Parti bizden Antalya genelindeki oyda 80 bin önde. CHP’den aday gösterilecek, aday olacak kişi bu 80 bin oy açığını kapatacak biri olmalıdır. Ben böyle düşünüyorum ve diyorum ki bu noktada ben hazırım…”

Baykal’ın adayı

Deniz Baykal tarafından teşvik edildiğim iddiaları gerçekleri yansıtmıyor. Ben CHP’de parçalanmaya karşıyım. Böyle bir iddia parçalanma getirir. Ben aday olursam tüm CHP’nin, tüm Antalyalı’nın adayı olurum. Olmaya da hazırım. Genel Merkeze gidip geliyorum. Bu demek değildir ki Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşüyorum. Görüştüklerim var elbette. Ama kimsenin adayı kimliğini taşıyacak ilişkiye girmemeye özen gösteriyorum.

Küslük

Büyükşehir Başkanı Mustafa Akaydın’ın son dönemdeki törenlerine katılmıyorum. İl-İlçe kongrelerinde karşı karşıya geldik. Koptuk. Bundan sonra da eskiden arayıp davette bulunan Akaydın Hoca, arayıp davet etmeyince ben de organizasyonlara ve en son yapılan 4 yıllık hizmet tanıtım proğramına katılmadım. Benim cephemde bir dargınlık yok. Belki kırıldım ama dargın değilim. Akaydın ne düşünüyor bunu bilemem.

 

Ahmet Dökdök'ün Yorumu


   
Etiketler: Bekir Kumbul
Bu haber toplam 1105 defa okundu.
Sizde Yorum Yazın


YORUMLAR(1)
YAZARLAR
Antalya Büyükşehir Belediyesi
Antalya Döşemealtı Belediyesi
Asayiş
Piyano-Festivali-2010
Kulis
İlçeler