Kırgın değilim,  çalışmaya devam
Devrim Kök: Evcilmen'e yakışmaz
Öner’den müjde Kök’ten destek
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Badak’ın HES çıkışı

Badak’ın HES çıkışı
AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, HES Projesi'yle gündeme gelen Kesme Boğazı'nı ile ilgili olarak 'dere suyunun sadece içme suyuna yetecek kadar' olduğunu söyledi. Orman yangınları konusunda da bakan Eroğlu'nu öven Badak, "Keşke her ülkenin Veysel Eroğlu gibi Orman ve Su İşleri Bakanı olsa" dedi.
22.08.2013 / 22:39

AK Parti Kemer İlçe Teşkilatı'nı ziyaret eden Badak, daha sonra HES Projesi'yle gündeme gelen Kesme Boğazı'nı programına aldı. Badak'a AK Parti İlçe Başkanı Ferruh Derin ile yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Beydağları Sahil Milli Parkı Müdür Vekili Erdem İsmetoğlu ve Bölge Müdür Yardımcısı Tuğrul Şahin ile Milli Parklar Antalya İl Şube Müdür Vekili Osman Yöntem eşlik etti. Kesme Boğazı'na yapılması planlanan HES Projesi konusunda Sadık Badak, sonuç olarak vatandaşların görüşleri ve yetkililerin de fikirleriyle Kesme Boğazı'ndaki suyun içme ve sulama suyu olarak bölgeye ancak yeteceği izlenimleri edindiklerini belirtti. Badak, "Deredeki suyun bir damlasının bile kullanılmadan denize akıp gitmesini doğru bulmuyoruz. Ancak izlenimlerimize göre, dere suyu içme ve sulama suyuna ancak yetecek konumda. Keşke elektrik üretecek kadar suyumuz olsaydı. Ama sonuç olarak HES projesinin bu bölgeye uygulanabilirliğini doğru bulmuyoruz. AK Parti Kemer İlçe Teşkilatı ve bölge halkının da fikirleri bu doğrultudadır" diye konuştu. Bu fikrin kendi kanaatleri olduğunu belirten Badak, resmi işleyişin nasıl devam edeceğini bilemediğini sözlerine ekledi.

Siyasi gündeme de değinen Badak, AK Parti İlçe Başkanı Derin'in yaklaşık 5 aydır görevde olması ve bu 5 aylık süreçte parti üye sayısını yüzde 25 oranında artırmasını tebrik etti. Yerel seçim aday adaylığı konusunda ise Badak, adayın açıklanmasının ardından da parti için birlik halinde çalışmalara devam edilmesi gerektiğini söyledi. Milletvekili Badak, geçtiğimiz günlerde ülke genelinde sahillerdeki çarpık yapılaşma için düğmeye bastığını ifade eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının ardından Kemer için özel bir çalışma talebinde bulunacağını dile getirdi. Badak, Kemer'deki sahillerde Bodrum'a eşdeğer bir yapılaşma olmadığını belirterek, "Kemer, Türkiye'nin ilk planlı turizm kenti. Kemer'in bugünkü düzeni, o zaman yapılan başarılı planın sayesindedir. Bugün ortaya çıkan sorunlar ise o plana daha sonra yapılan değişik müdahalelerdir" şeklinde konuştu. Kesme Boğazı ziyareti sırasında Gedelme Yaylası'nda çıkan orman yangını ile ilgili olarak da konuşan Badak, yangının bir buçuk saatte kontrol altına alındığını, Türkiye'de yangına müdahale konusunun diğer ülkelerden çok önde olduğunu kaydetti. ABD ve Avustralya'da bile günler hatta aylarca yangınların söndürülemediğini ifade eden Badak, "Keşke her ülkenin Veysel Eroğlu gibi Orman ve Su İşleri Bakanı olsa" dedi. Kemer'deki ormanlık alanlarda çıkabilecek olası yangınlara müdahalede zorlanılmaması için bazı fikirler ürettiklerini anlatan Milletvekili Sadık Badak, yaylalarda boşa akan su kaynaklarının yangın havuzları için değerlendirilebileceğini vurguladı. Bölgede birçok noktada yangın havuzları olduğuna dikkati çeken Badak, Kemer için de iki noktada 10 metre çapında, 2 metre derinliğinde yangın havuzları oluşturulabileceğini ifade etti. Yangın esnasında helikopterlerin denizden su aldığını anımsatan Badak, bu havuzların oluşturulması halinde bu noktalardan kısa sürede müdahale edilebileceğini söyledi.


   
Etiketler: Sadik Badak
Bu haber toplam 478 defa okundu.
Sizde Yorum Yazın


YORUMLAR(2)
YAZARLAR
Antalya Büyükşehir Belediyesi
Ekonomi
Antalya Muratpaşa Belediyesi
Magazin
Asayiş