Kırgın değilim,  çalışmaya devam
Devrim Kök: Evcilmen'e yakışmaz
Öner’den müjde Kök’ten destek
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ATSO Başkanı ADAY GİBİ

ATSO Başkanı ADAY GİBİ
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meslek Komiteleri Genişletilmiş Toplantısı’nda konuşan Başkan Budak; “Dünya kenti Antalya diyoruz ama gelişmişlik ve altyapı olarak birçok ilden çok gerideyiz. Antalya bu haliyle geleceğe güvenle yürüyemez” dedi.
10.11.2013 / 21:51

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komiteleri Genişletilmiş Toplantısı yoğun bir katılımla gerekleşti. İki gün süren toplantıda “ATSO Hedefleri ve Öncelikleri” ele alındı. ATSO Meslek Komitesi üyeleri, Antalya için çok sayıda vizyon proje önerdiler.

ATSO Başkanı Budak, ATSO tarafından düzenlenen “Arama Konferansları” dizisi ile Antalya’nın sorunları ve çözüm önerilerini, ve en önemlisi de kentin geleceğine yön verecek vizyon projeleri belirlemeyi amaçladıklarını söyledi. Başkan Budak, “Diyalog olduğu zaman sorunlar teker teker çözülüyor. Toplum olarak bir araya gelip konuşabilsek sorunlarımızı çözeriz. Biz Antalya’nın en büyük sivil toplum kuruluşu olarak kentimizde bunu yapmaya çalışıyoruz. Biz özel sektör olarak bir araya geldiğimiz zaman hevesli ve heyecanlı oluyoruz, kentimiz için faydalı projeler üretiyoruz. Kentimiz ve ülkemiz için her konuda birlikte ve birleştirici olmak zorundayız. Toplumun buna ihtiyacı var. Bu toplantıya katılan, entelektüel birikimi ile katkı koyan tüm meslek komitesi üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Antalya’nın 10 yıllık yol haritası

Antalya’da Valilik, yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri başta olmak üzere tüm kent aktörlerinin katılımı ile yapılan Arama Konferansı’nın sonucunun kitap haline getirildiğini ve tüm kurumlara dağıtıldığını belirten Başkan Budak, yaklaşan yerel seçimlere dikkat çekerek, “Bugün Antalya’nın 10 yıllık yol haritası artık mevcuttur. Antalya’nın ihtiyacı olan vizyon projeleri belirlenmiş durumdadır. Önümüzde yerel seçimler var. Artık kentimizi yönetmeye talip olanların ellerinde bir el kitabı var. Antalya’nın zaman kaybetme gibi bir lüksü yok. Dünya kenti Antalya diyoruz ama gelişmişlik ve altyapı olarak birçok ilden çok gerideyiz. Antalya bu şekilde daha fazla devam edemez, büyük bir köy halinde kalamaz” diye konuştu.

Adaylara protokol imzalattırılacak

Yerel seçimler öncesi başkan adaylarının bir takım vaatlerde bulunduğunu da belirten Başkan Budak, ATSO olarak bu vaatlerin takipçisi olacaklarını söyledi. Yerel yönetime talip olan adaylara ATSO meslek komitelerinden alınan verilerle oluşturulacak bir “protokol” imzalattıracaklarını belirten Budak şöyle konuştu;

“Belediye başkan adayları bir takım taahhütlerde bulunuyorlar. Bu vaatleri kurumsal hafızamıza atacağız. Meslek komitelerimizin de yerel yönetimlerden beklentilerini bir dosya haline getireceğiz. Yerel yönetimlere talip olanların önüne bu dosya ile gideceğiz ve imzalarını isteyeceğiz, protokolün gerçekleşme durumunu da Oda bünyesinde bir takip komisyonu oluşturup izleyeceğiz.”

Proje önerisi yağdı

ATSO Meslek Komitesi üyelerinin iki gün süren beyin fırtınası sonucu çok sayıda fikir ve proje önerisi geldi. Başkan Budak, çalışma ve önerilerin tamamının önceki benzer çalışmalarda olduğu gibi kitap haline getirilip kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti.


   
Etiketler: Cetin Osman Budak
Bu haber toplam 731 defa okundu.
Sizde Yorum Yazın


YORUMLAR(0)
YAZARLAR
Magazin
Spor
Antalya Döşemealtı Belediyesi
Antalya Aksu Belediyesi
Ekonomi